Advertisements
August 20, 2018
  • 7:14 pm Cele mai scumpe și neobișnuite anunțuri de pe platforma OLX.ro
  • 7:10 pm Amenintarea ascunsa: creste numarul versiunilor virusului bancar Trojan pentru dispozitive mobile
  • 7:06 pm Cristian Cârstoiu se alătură EY România, în calitate de Partener în cadrul Departamentului de Asistență în Afaceri
  • 7:01 pm George Agafitei, Strategy Designer & Innovation Catalyst, Certificate Associate Emergenetics®: Cum pierd companiile bani din cauza sistemului de management al performanțelor
  • 6:52 pm Scent Explore, testat in Romania

Romanian Business Consult angajeaza un Level2 Software Support Engineer, cu experienta de 2-5 ani, 5-10 ani, cunoscator de limba engleza, pentru locatia din Bucuresti.

Responsabilitati:

Asigurarea de consultanta si suport tehnic clientilor;
Preluare si rezolvare tichete software level2;
Escaladare tichete catre suport software level3, testarea si implementarea in locatiile clientului a solutiilor furnizate de level3;
Urmarirea alarmelor venite de la sistemul de monitorizare;
Asigurarea asistentei tehnice remote sau in locatiile clientilor;
Documentarea problemelor si intocmirea de proceduri pentru suport level 1 si suport level 2;
Instruirea echipei de Level 1 support si a echipelor de service;
Testarea versiunilor noi de aplicatii software de retail conform planurilor de testare existente;
Testarea versiunilor software curente pe noi configuratii hardware;
Actualizarea in filiale a versiunilor noi de aplicatii;
Dezvoltarea de scripturi Linux bash;

Cerinte tehnice:

Absolvent facultate profil informatic (facultatea de Automatica si Calculatoare reprezinta un avantaj);
Cunostinte avansate de operare Linux;
Cunostinte de scripting Linux bash;
Cunostinte de troubleshooting, experienta in suport de aplicatii;
Cunostinte de baza de retelistica (suita TCP/IP);

Alte cunostinte necesare:

Limba engleza scris si vorbit nivel avanasat, exprimare fluenta
Atitudine proactiva orientata pe prevenirea problemelor

admin