Advertisements
August 21, 2018
  • 7:14 pm Cele mai scumpe și neobișnuite anunțuri de pe platforma OLX.ro
  • 7:10 pm Amenintarea ascunsa: creste numarul versiunilor virusului bancar Trojan pentru dispozitive mobile
  • 7:06 pm Cristian Cârstoiu se alătură EY România, în calitate de Partener în cadrul Departamentului de Asistență în Afaceri
  • 7:01 pm George Agafitei, Strategy Designer & Innovation Catalyst, Certificate Associate Emergenetics®: Cum pierd companiile bani din cauza sistemului de management al performanțelor
  • 6:52 pm Scent Explore, testat in Romania

IBM cauta Brand and Communications Intern in Bucuresti, care sa participe la un internship full-time. Acesta trebuie sa fie absolvent de marketing sau media-jurnalism.

IBM Client Innovation Center Central & Eastern Europe (CEE) a fost infiintat in 2012 prin fuziunea mai multor centre din Europa. The Delivery Center face parte dintr-o retea globala de 80 de centre similare, care utilizeaza cele mai bune metode, procese globale si tehnici IBM. Centrul a atins CMMI Level 5 (Capability Maturity Model integration) si misiunea lui este de a furniza clientilor o solutie software personalizata in functie de nevoile lor de business.

Cerintele pentru internul de Brand si Comunicare sunt indreptate mai degraba spre latura umana si artistica.

– Diploma de licenta in Limbi Moderne, Comunicare, Jurnalism
– Capacitatea excelenta de a scrie articole in limba engleza
– Cunoasterea unei limbi secundare la nivel mediu (franceza/germana)
– Abilitati excelente de prezentare
– Experienta in design grafic
– Creativitate, versatilitate, profesionalism, punctualitate in privinta termenelor-limita de livrare a proiectelor.

Responsabilitati

– Redactarea materialelor de comunicare: emailuri, articole pentru newsletter, materiale videeo, anunturi, prezentari etc
– Mentinerea unui calendar al continutului editorial
– Administrarea si gestionarea canalelor de comunicare
– Sustinerea proiectelor interne de comunicare, modificarea lor in functie de cerinte

Nu ar fi de prisos nici experienta in comunicare de tip corporate, managementul evenimentelor, publicitate, marketing strategic sau de produs, relatii publice cu diferite institutii.

foto: http://researcher.watson.ibm.com

admin