Advertisements
November 19, 2018
  • 4:09 pm Berg Software își continuă expansiunea pe piața IT din Oradea
  • 4:07 pm DefCamp 2018 a atras peste 1.800 de participanți de pe toate continentele
  • 4:05 pm Moşul ECDL susţine Şcolile care dăruiesc
  • 3:59 pm Libris.ro gestioneaza cel mai mare depozit de carte din tara cu WMS de la Senior Software
  • 3:55 pm Fashion Days x Black Friday: vânzări-record, de peste 44 de milioane de lei, cu 44% mai mult față de ediția din 2017

Administrator de Retea

Candidatul ideal:

  • Cunoștințe generale despre sistemele de operare (Linux, virtualizare)
  • Cunoștințe generale hardware (cunostinte generale despre servere, staţii de lucru, medii de stocare)
  • Cunostinte retelistica/networking
  • Cunostinte limba engleza nivel mediu/avansat

Reprezinta un avantaj:

  • Cunostinte WHM/cPanel
  • Cunostinte gazduire/hosting
  • Cunostinte telefonie VOIP
  • Cunostinte virtualizare PROXMOX, node cluster
  • Cunostinte Samba Server
  • Cunostinte securitate informatica/firewall

Descrierea jobului:

  • Asigură funcţionarea optimă a domeniilor WEB ale companiei.
  • Întreţine serverele LINUX
  • Asigură securitatea şi buna funcţionare a datelor din sistem
  • Realizează şi administrează conexiunile curente între reţeaua informatică şi reţeaua telefonică.
  • Prospectează ofertele de soft şi de hard de pe piaţă.
  • Achiziţionează materiale de software şi hardware de la distribuitori.
  • Răspunde de întreţinerea şi buna funcţionare a aparaturii aflate în dotarea firmei

Ce se ofera:

  • Pachet salarial și de beneficii atractiv
  • O atmosferă plăcută și modernă de lucru, în cadrul unei companii în dezvoltare, care încurajează și stimulează, creativitatea, inovația, profesionalismul și performanța
  • Un mediu de lucru în care profesionalismul, încrederea și colaborarea asigură premisele implementării ideilor tale de dezvoltare și îmbunătățire a diverselor arii de activitate ale companiei
  • O echipă de management deschisă ideilor creative și concentrată pe dezvoltarea profesională a angajaților săi

Programator PHP

  • Responsabilitate orientata spre performanta
  • Deschidere spre învăţare şi capacitatea de a învata rapid lucruri noi atât în echipa cât si individual
  • Initiativa si dorinta de dezvoltare profesionala
  • Capacitatea de a gasi solutii la probleme aparut
  • Cunoştinţe de gestiune a bazelor de date de tip MySql
  • Cunoştinţe JavaScript, jQuery
  • Cunoştinţe HTML, CSS
  • Cunoaşterea limbii engleze

Constituie avantaj:

  • Experienta in dezvoltarea modulelor CRM, preferabil SugarCRM
  • Cunoştinţe în dezvoltare OOP folosind PHP
  • Cunoaşterea unui framework PHP (Yii)
  • Cunoaşterea unui SCM, preferabil Git

  • Crearea şi implementarea de module adiţionale în proiecte de tip Open Source
  • Crearea şi mentenanţa site-urilor şi a bazelor de date
  • Asigurarea suportului tehnic pentru proiectele realizate
  • Dezvolta, implementeaza si intretine aplicatii PHP, conform specificaţiilor, la standardele de calitate si de performanta impuse de conducerea companiei
  • Furnizeaza solutii eficiente la problemele de programare, respectand in acelasi timp termenele de livrare stabilite

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Oportunitatea de a-ţi pune in practică propiile idei
  • Resurse de lucru la dispoziţie

Graphic Designer

Eşti în căutarea unui loc de muncă într-o echipă de profesionişti? Cauţi o şansă de a creşte din punct de vedere profesional într-o organizaţie dinamică şi unită? Unul dintre clienţii noştri ar putea avea situaţia ideala pentru tine!

  • Cunoaşterea programelor de lucru: Photoshop, Corel, Adobe Premiere
  • Avantaj: cunoştinţe In Design, Illustrator, After Effects
  • Gândire creativă şi inovativă
  • Talent graphic, simţ artistic, atenţie la detalii
  • Focus pe obiective şi respectarea termenelor limită
  • Atenţie la detalii, seriozitate, viteză de reacţie
  • Capacitatea de lucra atât individual cât şi în echipă

  • Crearea de elemente grafice specifice şi machetare
  • Crearea şi implementarea machetelor grafice pentru site-uri
  • Crearea machetelor grafice pentru diferite printuri şi publicaţii
  • Realizarea design-ului publicitar
  • Realizarea si editare de fotografii imobile (interior şi exterior)
  • Montaj video si filme de prezentare pentru imobile, companie, echipă etc.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a-ţi pune in practică propiile idei, creaţii, dezvoltări şi design
  • Resurse de lucru la dispoziţie (echipament calculator/laptop + programe necesare + internet+aparat foto)
  • Mediu de lucru profesionist, alături de colegi care sunt dispuşi să te ajute oricând
admin