JOBURI IN IT&C. Aneva recruteaza administrator de retea

Administrator de Retea

Candidatul ideal:

  • Cunoștințe generale despre sistemele de operare (Linux, virtualizare)
  • Cunoștințe generale hardware (cunostinte generale despre servere, staţii de lucru, medii de stocare)
  • Cunostinte retelistica/networking
  • Cunostinte limba engleza nivel mediu/avansat

Reprezinta un avantaj:

  • Cunostinte WHM/cPanel
  • Cunostinte gazduire/hosting
  • Cunostinte telefonie VOIP
  • Cunostinte virtualizare PROXMOX, node cluster
  • Cunostinte Samba Server
  • Cunostinte securitate informatica/firewall

Descrierea jobului:

  • Asigură funcţionarea optimă a domeniilor WEB ale companiei.
  • Întreţine serverele LINUX
  • Asigură securitatea şi buna funcţionare a datelor din sistem
  • Realizează şi administrează conexiunile curente între reţeaua informatică şi reţeaua telefonică.
  • Prospectează ofertele de soft şi de hard de pe piaţă.
  • Achiziţionează materiale de software şi hardware de la distribuitori.
  • Răspunde de întreţinerea şi buna funcţionare a aparaturii aflate în dotarea firmei

Ce se ofera:

  • Pachet salarial și de beneficii atractiv
  • O atmosferă plăcută și modernă de lucru, în cadrul unei companii în dezvoltare, care încurajează și stimulează, creativitatea, inovația, profesionalismul și performanța
  • Un mediu de lucru în care profesionalismul, încrederea și colaborarea asigură premisele implementării ideilor tale de dezvoltare și îmbunătățire a diverselor arii de activitate ale companiei
  • O echipă de management deschisă ideilor creative și concentrată pe dezvoltarea profesională a angajaților săi
Advertisements