Advertisements
October 20, 2018
  • 3:52 pm Uber lansează un set de funcții pentru siguranța șoferilor și a pasagerilor
  • 3:48 pm Huawei a lansat cel mai puternic smartphone din lume
  • 3:38 pm CEA MAI MARE EXPOZIŢIE DE SECURITATE ÎNCEPE MÂINE LA ROMEXPO
  • 4:02 pm MICROSOFT TECH DAY
  • 3:59 pm Bosch Service Solutions își mută operațiunile într-o nouă clădire de birouri din Timișoara

Programator Java Junior

Descrierea postului:

• dezvoltarea şi implementarea aplicaţiilor software;

• personalizarea, întreţinerea şi extinderea aplicaţiilor existente;

• colaborarea cu departamentul de calitate şi testare pentru a asigura standardele de calitate pentru aplicaţiile dezvoltate;

Cerinţe:

• cunostinţe solide de design patterns, structuri de date şi algoritmi;

• cunostinţe solide Java şi tehnologii JEE;

• cunostinţe SQL;

• engleza nivel avansat;

• capacitatea de a rezolva probleme în timp util;

• capacitatea de a se integra rapid în echipă;

Constituie avantaj:

• cunostinţe tehnologii web (Javascript, CSS, HTML);

• cunostinţe privind dezvoltarea aplicaţiilor mobile pe platformele Android si iOS;

• cunostinţe framework-uri web (JSP, JSF, Servlets, Spring);

• experienţa în lucrul cu servere de aplicaţii (IBM WebSphere, Oracle WebLogic, Tomcat, Jetty).

Ofertă (bonusuri, beneficii):

• mediu de lucru antrenant şi motivant;

• şansa de a lucra în proiecte internaţionale, cu tehnologii diverse;

• stabilirea unui plan de carieră şi asistarea în derularea acestuia;

• salariu motivant, în acord cu standardele performanţiale ale companiei.

Software Tester

•  redactarea situatiilor de test şi a scenariilor de test pe baza specificaţiilor;
•  efectuarea testelor pentru aplicaţiile software;
•  raportarea problemelor identificate;
•  pregatirea mediului de test.

Cerinte:

•  experienţă minim 1 an pe un post similar;
•  utilizare avansata MS Office;
•  cunostinţe solide SO Windows;
•  cunostinţe de utilizare a bazelor de date, SQL;
•  limba engleză nivel avansat;
•  atenţie la detalii;
•  rezistenţă la stres;
•  abilităţi de lucru în echipă;
•  familiarizarea cu domeniul retail.

•  oportunitatea dezvoltării unei cariere în domeniu;
•  condiţii de desfăşurare a activităţii la standarde competitive;
•  mediu de lucru plăcut;
•  pachet salarial atractiv.

Programator Java Senior

• personalizarea, intreţinerea şi extinderea aplicaţiilor existente;
• mentoring pentru membrii juniori ai echipei;
• colaborarea cu departamentul de calitate şi testare pentru a asigura standardele de calitate pentru aplicaţiile dezvoltate.

Cerinţe:
• cunostinţe solide design patterns, structuri de date şi algoritmi;
• cunostinţe solide de utilizare medii de dezvoltare, decompilatoare şi alte instrumente specifice Java;
• cunostinţe bune de SQL;
• experienţa de lucru cu baze de date (IBM DB2, Oracle sau MS SQL);
• capacităţi de debugging şi bug fixing;
• experienţa de utilizare a sistemelor de control al versiunilor (CVS, SVN);

• cunostinţe despre dezvoltarea aplicaţiilor mobile pe platformele Android şi iOS;
• cunostinţe administrare baze de date;
• experienţa în administrarea şi lucrul cu servere de aplicaţii (IBM WebSphere, Oracle WebLogic, Tomcat, Jetty);
• cunostinţe JavaPOS, JNI, comunicare cu periferice şi componente hardware;
• experienţa în domeniul soluţiilor pentru industria de retail sau pentru alte industrii conexe acesteia.

admin