Advertisements
October 24, 2018
  • 3:54 pm HTC lansează EXODUS 1, o versiune inițială a telefonului cu tehnologie blockchain
  • 3:50 pm Totul despre primul partid blockchain
  • 3:46 pm Comerțul electronic va crește cu 8,8% pe an până în 2022 în cele 6 piețe mari ale Europei Centrale și de Est
  • 3:42 pm Joburile viitorului în companii de top
  • 3:39 pm Premiera in Romania: Mastercard Technology Summit – cele mai noi tehnologii de plata ale Mastercard, disponibile in Bucuresti

CANDIDATUL IDEAL:

Echipa RezolvIT se marește ! Avem nevoie de specialiști în instalarea, configurarea și mentența serverelor pentru departamentul de suport IT. Vei aplica pentru o echipa noua formata dintr-un junior/intern si un senior.

Se considera avantaje :

  • cunoștințe minime a cel putin un limbaj de programare (php, bash, perl, cgi, c );
  • cunoștințe minime de virtualizare VMWare;
  • carnet de conducere;
  • experinta in firma de IT;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitați:

  • asiguri suport echipei de helpdesk pentru rezolvarea incidentelor legate de servere și networking;
  • ești responsabil pentru instalarea, configurarea, standardizarea și mentenanța serverelor Linux/Windows (servicii standard: router, mail, antivirus&antispam, web, ftp, samba, firewall, vpn, backup);
  • urmarești și asiguri buna funcționare a serverelor cu ajutorul uneltelor de monitorizare;
  • creezi proceduri interne pentru implementarea și mentenanța soluțiilor propuse;
  • pregatești documentarea și raportarea activitați catre clienți;

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Telefon, Laptop, Internet, Masina;
  • Bonusuri trimestriale;
  • Colectiv placut si dinamic.

APLICA TRIMITAND CV-UL TAU PE ADRESA JOBS[@]REZOLVIT.RO.

admin