Advertisements
August 19, 2019
  • 7:25 am Regulamentul GDPR: amendă pentru camere de supraveghere
  • 4:36 pm Mircea Gheorghe, responsabil Marketing Azitrend: „Se poate ști cine au fost instigatorii din Piață!” / Colaborator Azitrend, pictor, blogger: „Softul ăsta TRASSIR e foarte misto și are multe module…”
  • 6:18 pm ANALIZĂ: De ce Trassir? GDPR, „ghimpele” din talpa Rusiei / Provocări privind alinierea la regulamentul de protecție a datelor
  • 5:47 pm FaceApp, un fel de Trassir. Unde ajung datele noastre? De la distractie la pierderea datelor personale este doar un pas
  • 5:25 pm Trassir, platforma de servicii supraveghere video, adusă de Azitrend în România / Asemănări ingrijoratoare cu Yango (IV)
  • 4:11 pm Servicii de supraveghere video de la ruși, pe filiera Azitrend-Trassir / SBERBANK, cea mai SANCȚIONATĂ bancă de pe lista Occidentului, client Trassir (III)
  • 3:29 pm Azitrend, servicii de supraveghere video prin Trassir în România?/ RECUNOAȘTEREA FACIALĂ la limita GDPR, peripeții la CM2018 și business-ul Trassir-SUHOI, pe „magistrala” Kremlin (II)
  • 6:38 pm Azitrend, servicii de supraveghere video prin Trassir în România? / Despre GDPR „non-UE”, criza din R.Moldova și o platformă folosită în țări mai puțin „prietenoase” cu democrația (I)
  • 5:07 pm Uber deschide în București cel mai mare  centru de asistență din Europa Centrală și de Est pentru șoferi și curieri
  • 5:03 pm Acoperire națională a aplicației Regista: peste 300 de primării și companii din România folosesc aplicația de registratură și managementul documentelor
  • 5:01 pm Inovație în e-commerce-ul românesc / FamShop, comerțul online prin interacțiune vocală cu vizitatorii
  • 4:58 pm Orange România – reţeaua mobilă cu cea mai extinsă acoperire din țară conform rezultatelor Speedtest Intelligence® by Ookla®
95 vizualizări

JOBURI AICI LINK

Senior Java Developer

DEPARTMENT: Tehnical
CITY: Bucuresti
TYPE: Full-time

Professional requirements:
Excellent knowledge of Java 8
Database: Oracle
Good to know one or more JavaScript frameworks like Backbone.js, AngularJS
Development tools (Maven)
Experience working with Spring, Hibernate
Be familiar with Scrum/Agile development methodology
Experience in banking sector in IT would be a plus
Spoken French is a great advantage

Responsabilities:
Take part in all application development lifecycle phases
Develop a customized software solution using technologies like Java 8, Spring, JPA (Hibernate, Eclipse Link, Top Link), JPQL/Criteria, jQuery, AngularJS/Backbone.js, HTML, CSS, Bootstrap, Oracle WebLogic Server, Maven, Karma, Jasmine, Jenkins, SonarQube
Be part of a self-organizing Scrum team, actively involved in all team activities
Develop functionalities according to defined acceptance criteria
Contribute to the development of coding guidelines and ensure high code quality in the team
Work within the Scrum Team to deliver the sprint scope in time and with the expected quality
Contribute to the deployment of Agile development best practices within the team

What we offer:
An open minded working environment
Private medical insurance
Challenging projects
Competitive salary
Meal tickets
French courses
Centrally located office in Timpuri Noi Square

SWIFT iOS Developer

Strong programming skills (Swift)
Experience with iOS frameworks such as Core Data, Core Location, Foundation, UIKit, MapKit, and iOS UI standards
Must be familiar with RESTful APIs to connect iOS applications to back-end services
Experience using Push Notification Methods, Certificates
Experience with third-party libraries, Custom libraries and APIs
Fluent in English, French is a plus

Design, build and test advanced applications for the iOS platform
Continuously discover, evaluate, and implement new technologies to maximize development efficiency

Relaxation area with ping pong , Foosball

Programator JUNIOR .NET

DEPARTAMENT: Tehnic
LOCALITATE: Bucuresti
TIP: Full-time

Esti dinamic, responsabil, te dedici cu profesionalism proiectelor in care esti implicat;
Ne impartasesti ideile tale si vrei sa te dezvolti profesional, ai buna dispozitie si esti comunicativ;
Pe langa asta, ce vrem de la tine?

Sa ai cunostinte OOP
Experienta in .Net, C#, ASP.Net
Cunostinte SQL
Sa fii absolvent al unei facultati cu profil IT

Responsabilitati
Dezvoltare de aplicatii .NET (desktop/web)
Implicare in faza de analiza si studiu

Beneficii:
Pachet salarial competitiv
Tichete de masa
Servicii medicale in cadrul unei clinici private
Certificari Microsoft platite de firma
Mediu de lucru placut, dinamic si stimulativ
Posibile misiuni in Franta pe termen scurt si mediu
Sala de sport si recreere (ping pong, fotbal de masa, biciclete)
Dezvoltarea carierei intr-o echipa de profesionisti!

Programatori entry/middle level

Angajam programatori entry/middle level, absolventi de facultate cu profil IT, dornici de dezvoltare profesionala.

Daca esti pasionat de programare si ai deja cunostinte, esti motivat si disupus sa inveti lucruri noi, te asteptam in echipa noastra!

Iti oferim formare profesionala, cursuri de limba franceza, mentoring pentru cariera.

Ce ne dorim de la tine:
Experienta in programare
Aptitudini de comunicare, capacitate de a invata rapid, dinamism, initiativa, entuziasm
Cunostinte de limba franceza

admin